Filmy drogi

Incydent (ang. Breakdown) - 1997

Amy, żona Jeffa znika w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wspólnej podróży samochodem przez Stany Zjednoczone. Gdy psuje się ich Jeep Grand Cherokee, przejeżdżający ciężarówką kierowca zgadza się podwieźć Amy. Po naprawieniu samochodu Jeff rusza za nimi. Okazuje się, że nikt nie widział jego żony, a w okolicy już dochodziło do zaginięć. Mężczyzna podejrzewa, że mogła paść ofiarą miejscowego gangu porywaczy i rozpoczyna poszukiwanie.Autostopowicz (tytuł oryg. The Hitcher) - 1986

Młody kierowca Jim Halsey jedzie do Kalifornii. Jest zmęczony, przysypia. Na drodze dostrzega przemokniętego autostopowicza. Wpuszcza go do samochodu licząc, że rozmowa z nieznajomym umili mu jazdę i pozwoli nie zasnąć. Pasażer okazuje się być jednak kiepskim rozmówcą, na zadawane pytania zbywa chłopaka ironicznymi uśmieszkami, podaje mu jedynie swoje imię (John Ryder). W końcu przyznaje się Halsey'owi do tego, że kiedyś popełnił morderstwo i że teraz jego też zabije. 


Pojedynek na szosie (ang. Duel) - 1971

David Mann przemierzając pustynię Plymouthem Valiantem, wyprzedza starą ciężarówkę Peterbilt 281 z naczepą – cysterną. Po paru minutach ta dogoniła i wyprzedziła Plymoutha i zaczęła zwalniać, a David Mann po raz kolejny musi wyprzedzić kolosa. Kierowca ciężarówki nie chce jednak na to pozwolić i próbuje zepchnąć samochód z drogi. Rozpoczyna się walka głównego bohatera o przetrwanie.


Swobodny jeździec (ang. Easy Rider) - 1969

Dwaj motocykliści, Wyatt (Fonda) zwany – od motywu flagi Stanów Zjednoczonych, który widniał na jego kasku, kurtce oraz baku jego motocykla – „Kapitanem Ameryka” oraz Billy (Hopper), podróżują jednośladami przez południowe stany USA. Przed wyruszeniem w trasę udało im się przemycić sporą ilość kokainy z Meksyku do Los Angeles, co zapewniło im wystarczającą ilość gotówki, aby wyruszyć na Florydę. Jednak im dalej jadą na wschód tym mniej przychylne reakcje spotykają ich ze strony miejscowych ludzi.


Thelma i Louise (org. Thelma & Louise) - 1991

Jest to nietypowy film drogi, zrywający z tradycją poprzez obsadzenie w rolach głównych kobiet. Fabuła filmu krąży wokół ucieczki Thelmy i Louise od szarej rzeczywistości, ich podróży przez Amerykę i problemów, które napotykają po drodze. W rolach głównych wystąpiły Geena Davis (Thelma) i Susan Sarandon (Louise).


Kalifornia - 1993

Historia młodego absolwenta psychologii, Briana Kesslera (Duchovny), który w ramach prac nad książką o seryjnych mordercach wyrusza ze swoją dziewczyną, Carrie (Forbes), do Kalifornii. By obniżyć koszty podróży, zapraszają dwoje przypadkowych ludzi, Early'ego (Pitt) i jego dziewczynę Adele (Lewis). Żadne z nich nie zdaje sobie sprawy, kim naprawdę jest Early.


Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.