Zbrodnia ze snu 5/31

Tytuł: Zbrodnia ze snu
Tytuł oryginalny: Shocker
Rok produkcji: 1989
Kraj produkcji: USAHorace Pinker za dnia zajmuje się naprawami telewizorów, a wieczorami zamienia się w zwyrodniałego i bezwzględnego mordercę.
Wydaje mu się, że jest nieuchwytny, aż do momentu, gdy przypadkowo morduję żonę Dona Parkera, porucznika miejscowej policji. W sukurs porucznikowi przychodzi syn Jonathan oznajmiając, że noc przed zabójstwem miał sen, w którym widział kto i jak zabił jego matkę. Tym zeznaniem pomaga schwytać zabójcę, którego sąd skazuje na krzesło elektryczne. Po wykonaniu kary, Pinker - który zaprzedał duszę diabłu - zamienia się w elektryczny byt, a jego nietypowe właściwości przenikania do ekranów telewizorów oraz zdolności do przejmowania ludzkich ciał sprawiają, że kontynuuje popełnianie morderstw. Od tej pory głównym celem staje się Jonathan.


Nie ma to jak Wes Craven i jego chore, urojone jazdy ze snami. Po serii “Koszmarów z Elm Street”, to kolejny, udany horror w tematyce onirycznej. Szkoda, że na przełomie lat tak go nie doceniono. Gra aktorska jest na wysokim poziomie, mimo że nakręcony został przy dość skromnym budżecie. Efekty specjalne również nie drażnią widza swoją siermiężnością oraz prostotą komputerową. Horace Pinker miał szansę stać się postacią kultową, ikoną horrorów lat osiemdziesiątych jak Freddy Kruger, Jason Voorhees i Michael Myers. Stał się za to znany nam - miłośnikom filmów grozy.
Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com5.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.