Wzgórza mają oczy 26/31

Tytuł: Wzgórza mają oczy
Tytuł oryginalny: The Hills Have Eyes
Rok produkcji: 1977
Kraj produkcji: USA


"Wzgórza mają oczy" to nowa wersja kultowego horroru Wesa Cravena, szokujący dreszczowiec, przerażający widownię na całym świecie, który wynosi strach na zupełnie nowy poziom. Pełna, nieocenzurowana wersja DVD zawiera dodatkowe sceny nie prezentowane w kinach!

Jest to opowieść o Carterach, przeciętnej amerykańskiej rodzinie, którzy wybierają się do Kalifornii. Pośrodku pustkowia, gdzieś w Nowym Meksyku między wzgórzami psuje im się samochód. Okolica ma swoją mroczną tajemnicę. Wiele lat temu na tym terenie była testowana broń jądrowa, w wyniku czego zostały stworzone przedziwnie zmutowane, krwiożercze istoty, które teraz polują na przerażonych Carterów.


[opis dystrybutora dvd]


Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Zdjęcia mutacji (około 3 min), które pojawiają się podczas napisów początkowych, nie odzwierciedlają mutacji post-atomowych, ale ukazują wady wrodzone spowodowane użyciem agenta Orange w Wietnamie.


Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Meksyku, producent filmu dla zachęty mocno sugeruje, że w tym stanie przeprowadzono kiedyś wiele testów broni jądrowej. W rzeczywistości jedyną detonacją jądrową w tym miejscu był test Trinity  wykonany 16 lipca 1945 r. Stany Zjednoczone przeprowadziły większość testów jądrowych w miejscu badań w Nevadzie oraz na Wyspach Marshalla na lagunach Bikini i Eniwetok w latach 1946-1962.Ten film oraz oryginał zostały zainspirowane legendą Aleksandra Bean’a, psychopaty ze Szkocji, który podobno zabił 1000 ludzi, by nakarmić swój klan. Bean wraz z poplecznikami ustawiali pułapki dla podróżnych, a następnie atakowali ich. Zaginięcia ludzi zwróciły uwagę króla Jakuba VI, który położył kres panowaniu Beana i zmasakrował całą jego rodzinę. Chociaż niektórzy twierdzą, że cała sprawa nigdy się nie wydarzyła i była to przygotowana przez Brytyjczyków kampania oszczerstw, wielu nadal wierzy w opowieść "Sawney".


26.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.