To 11/31

Tytuł: To
Tytuł oryginalny: It
Rok produkcji: 2017
Kraj produkcji: USA


Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Film oparty jest na motywach niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która przeraża czytelników od dziesięcioleci.


[opis dystrybutora kino]O tym remake’u ostatnio było dość głośno, więc może przedstawię tylko kilka mniej znanych faktów na jego temat.


Zwiastun filmu bardzo rozzłościł prawdziwych zawodowych klaunów, którzy stwierdzili, że postać Pennywise zachęca ludzi do myślenia o klaunach jako strasznych i morderczych (chociaż filmowcy i aktorzy powiedzieli jasno, że Pennywise nie jest wcale klaunem, ale uosobieniem “czystego zła”, które przybiera formę sadyzmu i dziecinady).
Wszystkie dialogi Pennywise trwają tylko cztery minuty w całym filmie.


27 to liczba często związana z tą historią. Film ten został wydany 27 lat po pierwotnym telewizyjnym miniserialu z 1990 roku. W książce wspomniano, że "To" wraca do Derry co około 27 lat. Jonathan Brandis, który zagrał młodego Billa w oryginalnym filmie, zmarł w wieku 27 lat. Ten film został wydany miesiąc po 27 urodzinach Billa Skarsgårda (Pennywise). Jaeden Lieberher (Bill), Jeremy Ray Taylor (Ben) i Nicholas Hamilton (Henry) wszyscy są o 27 lat młodsi od aktorów, którzy grali te same postaci w miniserialu (Jonathan Brandis (Bill), Brandon Crane (Ben), Jarred Blancard (Henry)). Oficjalna data wydania w USA to 9.08.2017. 9 + 8 + 2 + 0 + 1 + 7 = 27. Drugi film zostanie wydany w dniu 9.06.2019. 9 + 6 + 2 + 0 + 1 + 9 = 27.
Mniej więcej w czasie kinowej premiery tego filmu, w Lititz, w Pensylwanii, ktoś postanowił zażartować i przywiązywał czerwone balony do kratek ściekowych w całym mieście. Incydenty wystraszyły mieszkańców, w tym policję miasta Lititz.

11.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.