The Blair Witch Project 23/31

Tytuł: The Blair Witch Project
Tytuł oryginalny: The Blair Witch Project
Rok produkcji: 1999
Kraj produkcji: USA

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów. Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo i podstawowy ekwipunek turystyczny, wyrusza na wyprawę w okolice Burkittesville, żeby nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legendą o Wiedźmie z Blair. Legenda głosi, że od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To co miało być prostym zadaniem zmieniło się w koszmar. Studentów już nigdy nie odnaleziono.


[opis dystrybutora kino]
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Film znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa za "Top Budget: Box Office Ratio" (dla głównego filmu fabularnego). Film kosztował 60 000 $, a zarobił 248 milionów $.


Reżyserzy utrzymywali kontakt z aktorami poprzez krótkofalówkę, aby upewnić się, że cała trójka nie zgubi się podczas wędrówki po lesie. Podobno zaginęli co najmniej trzy razy.
Jedna z kamer używanych przez aktorów została zakupiona w Circuit City. Po zakończeniu zdjęć producenci ją zwrócili, aby uzyskać zwrot pieniędzy, dzięki czemu ich budżet nie zmalał.


Nakręcenie tego filmu zajęło zaledwie osiem dni.


Reakcje Heather, Mike'a i Josha, gdy odkryli, że przez cały dzień chodzili na południe i kończyli w tym samym miejscu, są prawdziwe; byli naprawdę zdenerwowani, że przez cały dzień kręcili się w kółko.

Prawdziwe miasto Burkittsville, w którym rozgrywa się akcja filmu, zostało zalane fanami. Znak miasta został skradziony, a zbezczeszczenia na cmentarzu spowodowały, że burmistrz wszczął dodatkową ochronę policyjną. Lokalne kino postanowiło nie pokazywać filmu23.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.