Teksańska masakra piłą mechaniczną 16/31

Tytuł: Teksańska masakra piłą mechaniczną
Tytuł oryginalny: The Texas Chainsaw Massacre
Rok produkcji: 1974
Kraj produkcji: USA


Grupa nastolatków rusza w podróż przez odludne tereny stanu Teksas. Trafiają na samotną mroczną farmę, którą zamieszkuje - jak się niebawem przekonują - rodzina krwiożerczych i okrutnych kanibali polujących na turystów. Młodzi będą musieli zmierzyć się z najgroźniejszym mordercą - Leatherfacem noszącym maskę z ludzkiej skóry, który zabija za pomocą piły mechanicznej. Jednak walka ta okaże się nierówna...


[opis dystrybutora dvd]
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Reżyser Tobe Hooper pozwolił Gunnarowi Hansenowi zinterpretować postać Leatherface według własnego pomysłu. Hansen uznał, że Leatherface będzie upośledzony umysłowo oraz nie będzie umiał poprawnie mówić. Aby dobrze się wkręcić w tę rolę, odwiedzał szkoły dla upośledzonych umysłowo i obserwował, jak ci ludzie się poruszają, jak słuchają, jak rozmawiają. Starał się również, aby jego wizerunek był jak najbardziej nieśmiały. Wielu fanów, w tym ci upośledzeni umysłowo, mówią, że mu się udało.


Inspiracją dla reżysera w tworzeniu postaci Leatherface'a był seryjny morderca Ed Gein.


Piła użyta w filmie to Poulan 306A. W filmie nazwę piły zalepiono czarną taśmą klejącą aby uniknąć ewentualnego pozwu ze strony producenta.


Film został zakazany w Australii, Brazylii, Chile, Finlandii, Irlandii, Islandii, Norwegii, RFN, Singapurze, Szwecji i Wielkiej Brytanii.


Reżyser Tobe Hooper twierdzi, iż pomysł na film przyszedł mu do głowy podczas stania w kolejce w zatłoczonym sklepie z narzędziami. Zastanawiając się jak najszybciej wyjść ze sklepu zauważył piłę łańcuchową.16.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.