Rec 21/31

Tytuł: Rec
Tytuł oryginalny: Rec
Rok produkcji: 2007
Kraj produkcji: Hiszpania


Kolejny po "Labiryncie fauna" i "Sierocińcu" fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku.

Ekipa lokalnej telewizji towarzyszy brygadzie strażaków w ich nocnym dyżurze. Reportaż ma przybliżyć widzom pracę zawodowców - od zwykłych zadań, aż po chwile ekstremalnego ryzyka. Jednakże już przy pierwszej interwencji sytuacja wymyka się spod kontroli, a to co miało być rutynową procedurą zmienia się w piekło. Ekipa telewizyjna wraz z kilkoma strażakami zostaje uwięziona w budynku, w którym dzieją się niewyjaśnione rzeczy. Bohaterowie muszą stawić czoła czemuś przerażającemu i bezwzględnemu, czego nie potrafią nawet nazwać. Rozpoczyna się, cały czas rejestrowana przez kamerę, walka o przetrwanie.


[opis dystrybutora dvd]


Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Aktorzy nie otrzymali scenariusza w całości, więc żaden z nich nie wiedział o losach ich postaci, czasami aż do dnia, w którym kręcili sceny. Oznaczało to, że aktorzy byli mniej zestresowani, mniej nerwowi i zaniepokojeni w dniu kręcenia filmu, co jest idealną cechą samego filmu.


Ujęcia nakręcone są w rzeczywistych lokalizacjach. 

Jeśli chodzi o casting, reżyserzy celowo wybrali aktorów, którzy nie byli znani, aby uczynić utwór bardziej realistycznym, a także aktorów, którzy byli dobrzy w improwizacji.


Budynek, w którym nakręcono film nazywa się Cedimatexsa i znajduje się przy Rambla de Catalunya 34, w dzielnicy Eixample w Barcelonie. Po tym jak film stał się hitem, kamienica przeżyła prawdziwy najazd fanów.


Reżyserzy początkowo mieli pomysł, aby załoga kamery telewizyjnej szła za plecami niektórych policjantów. Postanowili jednak pójść za strażakami, ponieważ są bardziej popularni i akceptowani przez ogół społeczeństwa, zwłaszcza po 11 września.21.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.