Paranormal Activity 10/31

Tytuł: Paranormal Activity
Tytuł oryginalny: Paranormal Activity
Rok produkcji: 2007
Kraj produkcji: USA


Para młodych ludzi, Katie i Micah, którzy właśnie rozpoczynają życie pod jednym dachem, zaczyna podejrzewać, że ich dom nawiedzany jest przez złowrogą istotę, kiedy śpią. Chcąc znaleźć źródło niepokojących zjawisk Micah organizuje monitoring domu. Rano para przegląda to co w nocy zarejestrowała kamera. Pierwszej nocy wydaje się, że ich obawy są wyolbrzymione, jednak kolejne nagrania ujawnią szokującą prawdę.

[opis dystrybutora dvd]


Kilka mniej znanych faktów dotyczących filmu.


Oren Peli wpadł na pomysł stworzenia filmu w wyniku osobistego doświadczenia. Podczas snu reżysera w swoim domu, pudełko z proszkiem do prania spadło z półki. Miejsce upadku było dość odległe i sugerowało działanie sił nadprzyrodzonych.Oren Peli nakręcił film za pomocą domowego aparatu cyfrowego.


Aktorzy nie grali według scenariusza, ale otrzymali jedynie wskazówki, jak mają się zachowywać lub o czym mówić w poszczególnych scenach.

Podczas pierwszych pokazów premierowych ludzie nagminnie opuszczali kina. Początkowo myślano, że ​​dzieje się tak dlatego, że film nie wypadł zbyt dobrze. Później odkryto, że ludzie wychodzą z seansu, bo nie są w stanie poradzić sobie z uczuciem strachu.


Koszt wyprodukowania filmu wyniósł 15000$. Na całym świecie zarobił 193 milionów $. To drugi z najbardziej dochodowych filmów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Pierwszym najbardziej dochodowym filmem jest The Blair Witch Project z 1999 roku, który kosztował 22000 $ i zarobił 240,5 miliona $.
Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com

10.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.