Omen 4/31

Tytuł: Omen
Tytuł oryginalny: Omen
Rok produkcji: 1976
Kraj produkcji: USA

Małżeństwu Thorn’ów do pełni szczęścia i zadowolenia z życia w słonecznych Włoszech brakuje tylko dziecka. Kiedy Katherine rodzi martwego noworodka, jej mąż Robert - amerykański dyplomata - pogrąża się w głębokim smutku i nie informuje jej o tym. Za namową katolickiego księdza, w tajemnicy przed żoną, adaptuje niemowlę, które urodziło się w tym samym czasie, lecz jego matka zmarła przy porodzie. Od tego momentu ich życie diametralnie się zmienia. 

 
Film ten dość mocno przestraszył mnie za małolata. Miał w sobie coś niepokojącego, coś co zostawało na długo w głowie i nie pozwalało o nim zapomnieć. Tym cosiem, a w zasadzie ktosiem był Damian, a w dokładnie dziwne sytuacje, które zdarzały się w jego obecności. 

Ekipa filmowa również doświadczyła wrażenia, że nad całym przedsięwzięciem unosi się jakaś klątwa czy fatum. Aktor Gregory Peck i scenarzysta David Seltzer polecieli dwoma innymi samolotami do Rzymu i w oba uderzył piorun. Również producent Harvey Bernhard, który przebywał razem z nimi o mało co nie został rażony błyskawicą. Rottweilery zatrudnione na planie atakowały swoich trenerów. Pierwszego dnia zdjęć kilku członków ekipy filmowej ledwo uszło z życiem z wypadku samochodowego. Gregory Peck odwołał wyczarterowany lot do Izraela. Samolot rozbił się, a w wyniku katastrofy nikt nie przeżył. Po zakończeniu pracy nad filmem John Richardson i jego asystent zajmowali się efektami specjalnymi nad filmem “O jeden most za daleko” w Holandii. Wracając do hotelu pewnej nocy ich samochód został potrącony przez ciężarówkę, zabijając asystenta na miejscu. John wydostał się z wraku i zobaczył drogowskaz, na którym było napisane - 66,6 kilometrów (do miasta) Ommen.


Fanom polecam również książkę Davida Seltzera “OMEN”, która została wydana nakładem wydawnictwa Vesper.
Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com

4.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.