Obecność 9/31

Tytuł: Obecność
Tytuł oryginalny: The Conjuring
Rok produkcji: 2013
Kraj produkcji: USA


“Obecność" opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani przez rodzinę terroryzowaną na odludnej farmie przez mroczną zjawę. Zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, Warrenowie stają przed najbardziej przerażającym przypadkiem w ich życiu.

[opis dystrybutora dvd]
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Kiedy film pokazywano na Filipinach, niektóre kina musiały zatrudniać księży katolickich, aby pobłogosławić widzów, zanim go pokażą. Wynika to z faktu, że niektórzy widzowie po obejrzeniu filmu zgłosili "negatywną obecność". Kapłani zapewnili również widzom duchową i psychologiczną pomoc.
Przed wprowadzeniem się do domu rodziny Perronów, żyło w nim osiem pokoleń rodzinnnych. Andrea Perron była przekonana, że niektóre duchy nigdy nie opuściły domu. Zgony obejmowały dwa udokumentowane samobójstwa, śmiertelne zatrucie, gwałt i zabójstwo 11-letniej dziewczynki oraz dwa utonięcia i śmierć czterech mężczyzn. Większość zgonów nastąpiła w rodzinie Arnoldów, z której wywodziła się Batszeba Sherman.Przy produkcji filmu Lorraine Warren i Andrea Perron pracowali jako konsultanci reżysera Jamesa Wana i scenarzysty. Oboje twierdzą, że film jest wierny prawdziwej historii tego, co się wydarzyło z Perronami w ciągu dziesięciu lat ich życia na farmie.Prawdziwa lalka Annabelle była w rzeczywistości używaną lalką Raggedy Ann, którą matka Donny kupiła w sklepie ze starociami. Lalka miała w sobie nadprzyrodzone moce, ponieważ zostawiała notatki na karteczce wokół siebie oraz zaatakowała przyjaciela Lou, zostawiając ślady pazurów na jego klatce piersiowej. Twórcy filmu zrobili lżejszą wersję lalki, z porcelany.Film otrzymał ocenę R według MPAA. Twórcy filmowi wierzyli, że final cut miał szansę na uzyskanie bardziej przyjaznego ratingu PG-13 i poprosili o wyjaśnienie. MPAA odpowiedziała, że film był tak przerażający, że nie było możliwości wprowadzenia cięć lub edycji, które przyznałby mu ocenę PG-13.

Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com
9.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.