Nieznajomi 1/31Tytuł: Nieznajomi
Tytuł oryginalny: The Strangers
Rok produkcji: 2008
Kraj produkcji: USA

James i Kirsten są dobraną parą. Podczas przyjęcia u znajomych, James oświadcza się Kirsten, dziewczyna jednak nie przyjmuje jego oświadczyn. Dopiero po powrocie do domu, Kirsten zaczyna rozumieć, jak Jamesowi na niej zależy - uroczysta kolacja, szampan, świece, wszędzie płatki róż...wszystko na nic. Zawstydzającą ciszę przerywa pukanie do drzwi - jakaś nieznajoma, najwyraźniej zabłądziła w okolicy. Nieznajoma, z którą nadeszło śmiertelne niebezpieczeństwo…”

To jeden z tych filmów, które mają klimat i trzymają w napięciu do końca.
Niby jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale reżyser i scenarzysta, Bryan Bertino nie przyznaje się do inspiracji historią poczwórnego morderstwa z Keddie w stanie California. Jedynie zagadkowo wspomina, że film częściowo opiera się na zdarzeniu z jego dzieciństwa. Otóż, pewnego wieczoru do drzwi domu w którym mieszkał, zapukali obcy i zapytali o kogoś nieznajomego, niebędącego członkiem rodziny Bryan’a. Później dowiedział się, że tej samej nocy owi nieznajomi włamali się i splądrowali kilka domów w sąsiedztwie.


Mnie znacznie bardziej ta produkcja kojarzy się z francuskim filmem Ils z 2006 roku, którego scenariusz jest podobny do Nieznajomych.
Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com 1.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.