Lęk 27/31

Tytuł: Lęk
Tytuł oryginalny: Creep
Rok produkcji: 2004
Kraj produkcji: Niemcy, Wielka Brytania


Londyn. Północ. Mroźny zimowy wieczór. Kate (Franka Potente) wraca z imprezy i marzy jedynie o tym, by szybko znaleźć się domu. Nie może złapać taksówki, więc schodzi na stację metra. Czeka na ostatni pociąg. Na chwilę zasypia. Kiedy się budzi, oprócz niej na peronie nie ma już nikogo.

Próbuje wybiec ze stacji, jednak wszystkie wyjścia są już zamknięte. Na peron niespodziewanie wjeżdża pociąg. Kate z ulgą wsiada do wagonu, jednak przekonuje się, że jest jedyną pasażerką. Nagle pociąg gwałtownie hamuje w środku tunelu. Wszystkie wagony pogrążają się w ciemnościach i Kate odkrywa, że jednak nie jest sama. W ciemnych tunelach metra czai się coś tajemniczego, coś niewyobrażalnego...

Coś, co nie da jej spokoju.


[opis dystrybutora kino]
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Dyrekcja metra w Londynie uznała, że plakaty do filmu są zbyt krwawe i wywołują raczej drastyczne skojarzenia toteż nie będą wisiały na podziemnych stacjach.


Wszystkie stacje metra w Londynie posiadają aktywne mechanizmy wewnątrz metalowych bramek, aby zapewnić ludziom możliwość wydostania się w przypadku podobnego zdarzenia.
Pierwszy pociąg do którego wsiada Kate należy do jednych z najnowszych (Jubilee Line) budowanych w 1996. Jednak, kiedy Kate ucieka przez ostatni wagon pociąg zmienia się w dużo starszy model budowany w latach 60 i 70.


Hasło jakim reklamował się "Lęk" było: "Zło zamieszkuje metro".

27.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.