Krąg 28/31

Tytuł: Krąg
Tytuł oryginalny: Ringu
Rok produkcji: 1998
Kraj produkcji: Japonia

Wśród japońskich nastolatków krąży legenda o tajemniczym filmie wideo niosącym w ciągu tygodnia śmierć tym, którzy go oglądali. Trzy dziewczyny giną nagle w tydzień po wspólnym weekendzie w górach, spędzonym na oglądaniu filmów grozy. Dziennikarka telewizyjna Reiko odwiedza domek w górach i znajduje dziwny, niepokojący film na kasecie wideo. Zwraca się o pomoc do Ryuji, profesora matematyki. Ślady prowadzą ich na wyspę Oshima. Tymczasem syn Reiko, Yoichi, ogląda na wideo tajemniczy film. Wiedząc że na pokonanie klątwy pozostał im tylko tydzień, Reiko i Ryuji pośpiesznie wracają do domku w górach. Znajdują zapomnianą studnię, a w niej-szkielet. Sądzą, że rozwiązali zagadkę i pokonali klątwę…
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Postać Shizuko Yamamura opiera się na fakcie autentycznym. Chizuko Mifune, która urodziła się w 1886 roku w prefekturze Kumamoto podobno miała dar przewidywania. Po demonstracji w 1910 roku została ogłoszona szarlatanką i popełniła samobójstwo rok później, przyjmując truciznę.


Hiroshi Takahashi, pisząc scenariusz, był mocno zainspirowany filmem Tobego Hoopera "Duch" z 1982 roku.


Na pokazach prasowych promujących "Ring" dziennikarze dostali kasetę z tajemniczym nagraniem. Był to bardzo pomysłowy i wyjątkowy pomysł na promocję filmu.


28.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.