Kalifornia 22/31

Tytuł: Kalifornia
Tytuł oryginalny: Kalifornia
Rok produkcji: 1993
Kraj produkcji: USAPodniecenie, przygoda... i niewyobrażalny strach czekają na drodze do Kalifornii. Brian Kessler (David Duchovny) i Carrie Launghlin (Michelle Forbes) wyruszają w podróż po kraju, by zebrać materiał do książki o seryjnych mordercach. W drodze, dzieląc się kosztami, towarzyszy im ledwo poznana para - Early Grayce (Brad Pitt) i jego dziewczyna Adele (Juliette Lewis). W samochodzie zmierzającym na zachód czwórka podróżników stara się znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia. Kiedy wreszcie się to udaje, dochodzi do głosu gwałtowna natura Early'ego. Przerażeni Brian i Carrie zdają sobie sprawę, że wcale nie muszą daleko jechać, by poznać naturę seryjnych morderców... ponieważ właśnie stoją twarzą w twarz z jednym z nich.


[opis dystrybutora dvd]
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


W filmie Early Grace ma wyszczerbiony ząb. Brad Pitt odwiedził dentystę, by wyszczerbić ząb do tej roli.


Na początku filmu, gdy Carrie (Michelle Forbes) i Brian (David Duchovny) po raz pierwszy spotykają Early Grayce (Brad Pitt) i Adele Corners (Juliette Lewis), Carrie mówi do Briana: "Wyglądają jak para z Okies". Brad Pitt urodził się w Oklahomie. "Okie" to ktoś biedny z Oklahomy. W latach trzydziestych XX w. dużo ubogich emigrantów z Oklahomy przeprowadziła się do Kalifornii, jadąc głównie wzdłuż amerykańskiej Route 66. Liczba ciał: 10, 9 z nich zabitych przez Early.


Samochód, którym poruszają się bohaterowie filmu to Lincoln Continental z 1960 roku, rzadka wersja czterodrzwiowego kabrioletu. W podobnym zginął prezydent USA John F. Kennedy.

22.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.