Horror Amitivile 30/31

Tytuł: Horror Amitivile
Tytuł oryginalny: The Amityville Horror
Rok produkcji: 1979
Kraj produkcji: USA


"Amityville Horror" został nakręcony na podstawie książki Jay Anson. Rankiem 13 listopada 1974 r. 24-letni Ronald DeFeo pojawił się w barze na Long Island i oznajmił, że jego rodzina została zamordowana. Policja na miejscu zdarzeń znalazła ciała zmarłych, którzy leżeli w łóżkach. Gdy wyszło na jaw, że tak naprawdę zbrodni tej dopuścił się sam Ronald, skazano go na sześciokrotne dożywocie. Dom przy Amityville wystawiono na sprzedaż. 18 grudnia 1975 wprowadza się do niego młode małżeństwo - George i Kathy Lutz wraz z trójką dzieci. Niebawem ich życie zamienia się w prawdziwy koszmar, bowiem okazuje się, że domostwo jest nawiedzone…
Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Ze względu na niechcianą sławę, jaką książka i film przyniosły prawdziwemu domu w Amityville, obecni właściciele zastąpili okna "złych oczu" normalnymi prostokątnymi oknami.


James Brolin był niezdecydowany, gdy po raz pierwszy zaproponowano mu rolę George'a Lutza. Powiedziano mu, że nie ma scenariusza, i że otrzyma kopię powieści Jaya Ansona, ale musi ją jak najszybciej przeczytać. Pewnego wieczoru Brolin usiadł w fotelu i otworzył książkę po czym zaczął czytać. Wcześniej w pokoju na haku zawiesił spodnie i gdy wkręcił się w historię, spodnie spadły z miejsca, w którym wisiały. Brolin wyskoczył z fotela, niemal uderzając głową o sufit i powiedział: "Jest coś w tej historii". Zgodził się na film.Przez lata krążyły plotki, że film ma być nakręcony w prawdziwym domu w Amityville w stanie Nowy Jork, ale zespół produkcyjny był zbyt przestraszony, aby filmować w domu. W rzeczywistości miasto Amityville odmawia zgody American International Pictures na filmowanie dowolnych scen w Amityville, próbując zdystansować się od wszelkich reklam.
Prawdziwa historia filmu ma szczególny związek z dwoma współczesnymi horrorami: Obecność (2013) i Annabelle (2014). Warrenowie, Ed i Loraine byli również zaangażowani w śledztwo w sprawie prawdziwego domu. Co dziwne, lalka Amy to Raggedy Ann, czyli prawdziwa Annabelle.
Źródła infomacji filmweb.pl oraz imdb.com


 

30.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.