Coś za mną chodzi 25/31

Tytuł: Coś za mną chodzi
Tytuł oryginalny: It Follows
Rok produkcji: 2014
Kraj produkcji: USA


19-letnia Jay (Maika Monroe) prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.


[opis dystrybutora kino]Kilka mniej znanych faktów nt. filmu.


Koncepcja filmu pochodzi z powtarzającego się koszmaru, który nękał kiedyś nocami reżysera, a w którym śledził go drapieżnik nieustannie podążający w jego kierunku.
Ramy czasowe filmu są celowo utrzymywane w niejednoznaczności, tak aby przypominały sen. Niektóre z pokazanych samochodów pochodzą z ostatnich czasów. Wiele wydaje się pochodzić z lat 60. do późnych 80. Bohaterowie oglądają filmy na telewizorach CRT. Sprzeczna technologia obejmuje Yara na urządzeniu, które wygląda jak skorupa kompaktowa, ale czyta z niej jak czytnik e-booków i używa go jako źródła światła w pewnym momencie. Poza tym dziewczyna od początku filmu używa telefonu komórkowego i jeździ nowoczesnym samochodem.

25.10.2018

Filmy o tematyce śląskiej

Publikacja 10 albumów, które wpłynęły na mój muzyczny gust.

Memuar z czasów zarazy. Lata dwudzieste XXI wieku.

Filmy drogi

Teksty chronione są prawem autorskim. Obsługiwane przez usługę Blogger.